|
|
|||||||
< ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ >
ΠΕΡΙΠΑΤΗΤΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
Από τα μονοπάτια της παλιότερης εποχής που χρησιμοποιούσαν οι Ανδριώτες στην επικοινωνία τους μεταξύ των χωριών και των λιμανιών της Ανδρου, του Γαυρίου, του Μπατσίου και του Κορθίου, σήμερα έχουν συντηρηθεί και αποκατασταθεί τα σημαντικότερα και έχουν σημανθεί ώστε να είναι ευχερής η πεζοπορία σ' αυτά. Μερικές προτάσεις πεζοπορίας: < Διαδρομή Νο 1: Μεσαριά-Μονή Παναχράντου > < Διαδρομή Νο 2: Μπατσί-Αρνη-Βουρκωτή-Αποίκια-Χώρα > < Διαδρομή Νο 3: Χώρα-Συνετί-Κοχύλου-Κόρθι > |
||||||||